Yamaha

Kurslar

     İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nde, "insanlar çocuklara verebileceklerinin en iyisini vermekle yükümlüdürler" denilmektedir. Bu anlamda aile, çocuğun gelişiminde sanata ve müziğe gereken önemi vermek zorundadır. Bu konuda ekonomik şartlar bahane edilemez. Zira gözümüzü kırpmadan aldığımız bir T-shirt ya da bir ayakkabı bir sezon giyilebilir ama bir müzik aleti ömür boyu kullanılır. Unutmayalım ki "Müzik sevginin, sevgi hayatın kaynağıdır..."

      Müzik eğitimi ciddi bir iştir. İyi bir eğitim için iyi bir eğitim ortamı esastır. Bunun için de "çocuğum bir enstrüman çalsın da " diye düşünmek son derece yanlıştır. Eğitimin amacı, iyi insan yetiştirmektir. Bunu da ancak iyi bir ortamda iyi eğitimcilerle gerçekleştirebiliriz. Unutmayın; her ağaç her iklimde yetişmez. Yetişse bile meyve vermez.

      MÜZİK EĞİTİMİNE BAŞLAMA YAŞI

     Öncelikle, çalgı öğretimi ile müzik eğitiminin aynı şey olmadığını, çalgı öğretiminin müzik eğitiminin bir parçası olduğunu vurgulamak isteriz. Bunu kavradıktan sonra, müzik eğitimine bebekken bile başlanabileceği anlaşılır. Zira; çocuğa söylenen ninniler, onunla yapılan tartımlı ve ezgili oyunlar, ona sorulan ezgili sorular kahvaltıda bardaktan çıkan sesin tekrarı v.b. de birer müzik eğitimidir. Kısacası ilk müzik eğitimi ailede başlar. Ancak daha da bilinçli bir müzik eğitimi, okul yaşamına paralel olarak bir müzik okulunda gerçekleştirilebilir. 

         MÜZİK YETENEĞİNİN SAPTANMASI

        Bir kişinin zeka yaşının belirlenmesi gibi müzik yeteneği de ölçülebilir. Bu konuda uzman bir kişi ya da kuruluş, uygulanacak bir testle kişinin müzik yeteneğini saptayabilir. Ancak bu o kadar da kolay bir iş değildir. Mutlaka uzman ve deneyimli bir kişi tarafından test uygulanmalıdır. Ancak bir insanda siyah ve beyaz gibi yetenek var yada yok diye iki net çizgi yoktur. Az yetenekli insanlar çok çalışarak başarıya ulaşabilir veya çok yetenekli insanlar çalışmazlarsa yeterince başarılı olamazlar. Dolayısıyla müzik eğitimde başarının en büyük anahtarı çalışmaktır.


Klasik Gitar Kursu

Klasik Gitar Kursu

0,00₺

Bağlama kursu

Bağlama kursu

0,00₺

Elektro gitar kursu

Elektro gitar kursu

0,00₺

Bas gitar kursu

Bas gitar kursu

0,00₺

Piyano Kursu

Piyano Kursu

0,00₺

Şan kursu

Şan kursu

0,00₺

Yetenek sınavlarına hazırlık Kursu

Yetenek sınavlarına hazırlık Kursu

0,00₺

Çello kursu

Çello kursu

0,00₺

Keman kursu

Keman kursu

0,00₺

Bateri kursu

Bateri kursu

0,00₺

Klarnet Kursu

Klarnet Kursu

0,00₺

Yan Flüt Kursu

Yan Flüt Kursu

0,00₺

Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 12 (1 Sayfa)