Yamaha
  • Kawai KDP110W Beyaz Dijital Duvar Piyanosu


Kawai Kdp110 Dijital Piyano (Bluetooth Usb-Mıdı Ve Mıdı Bağlantılı)

Özgün, gerçekçi ve canlı piyano tonlarını mütevazi çizgilerle sunan Kawai, dijital piyano modelleri üretiminde önde gelen markalar arasında yer alıyor. Dengeli ve güçlü tonlar sunan Kawai dijital piyano modelleri arasında yer alan KDP-110 model piyano, kullanıcılara nefes kesen bir çalma deneyimi sunuyor.

Güvenilir alışveriş için; www.izmirmuzik.com.tr  

Geliştirilmiş Klavye ve Gerçekçi Dokunuş

-Kawai KDP110 dijital piyanoda yer alan Responsive Hammer Compact II teknolojisi sayesinde sensör sistemine yeni bir anlayış getiriyor.

-Geliştirilmiş üçlü sensör ile tuşa tekrar basıldığında tuş duyarlılığı artırarak, bir önceki notayı kaybetmeden kademeli bir ses olanağı sunuyor.

-Staccato ve legato çalma arasında geniş bir ton yelpazesi sunan teknoloji, ses kalitesinin ve gerçekçiliğinin ön planda tutulmasını sağlıyor. 

-Responsive Hammer Compact II Keyboard Action klavye mekanizması sayesinde Kawai KDP-110 dijital piyano özellikleriyle akustik piyanonun zarif tonlarını birarada sunuyor.

-Herkesin beğenisini kazanan RH klavye mekanizması doğal ve klasik piyano tonlarını destekliyor.

-Dijital efekt modu gerçekçi yankılamalar sunarak adeta konser deneyimi yaratıyor.

Gerçekçi Yankılanma ve Ek Sesler

-Dijital efekt modu gerçekçi yankılamalar sunarak adeta konser deneyimi yaratıyor.

-Dahili ders fonksiyonu 

-Spatial Headphone Sound (SHS) teknolojisi 

-USB-MIDI bağlantı noktası, standart MIDI giriş ve çıkış jakları ve entegre Bluetooth MIDI teknolojisi

Shigeru Kawai SK-EX Grand Piyano Sesleri ve HI Teknolojisi

Kawai KDP-110 dijital piyano, dünyanın önde gelen piyano teknolojileri arasında yer alan SK-EX Grand piyano modellerinin ses özelliklerini taşıyor. Bu özellikler sayesinde piyano klavyesi eşsiz tonlar sunuyor. Gerçekçi akustik yansımaları yaratmak için her tuşu tek tek kaydeden Kawai KDP-110 dijital piyano, tüm dinamik aralıklar boyunca mükemmel geçişlere sahip tonlar sağlıyor. Grand piyano sistemine ek olarak modelde kullanılan pedal sistemi, akustik özelliğini destekler nitelikte bizlere sunuluyor. %60'a yakın enerji tasarufu sağlayan Kawai KPD-110, aynı zamanda USB-MIDI ve Bluetooth bağlantısı ile diğer cihazlar ve piyano arasında bağlantı kurmayı mümkün kılıyor. 

Müzik Enstrümanlarında Bir Dünya Markası: Kawai

Koichi Kawai tarafında 1927 yılında kurulan Kawai, dünyanın önde gelen müzik aletleri üreticileri arasında yer alıyor. Birçok ünlü grup ve müzisyen tarafından tercih edilen Kawai, kuyruklu piyano,elektronik klavyeler ve dijital piyano modelleri ile biliniyor. 

 


KAWAI KDP110 Siyah Dijital Piyano
Kawai'nin dijital piyano serilerinde etkileyici bir ek olarak mütevazi KDP110'un özelikleri arasında; Responsive Hammer Compact II klavye aksiyonu, 88 tuşlu muhteşem Shigeru Kawai SK-EX Grand piyanoya ait örnek sesler, Bluetooth® uyumluluğu, USB ve MIDI bağlantıları sunmaktadır.

Shigeru Kawai SK-EX Grand Piyano Sesleri
Shigeru Kawai SK-EX Konser Grand piyano, piyano sanatının gelişmesindeki bir sonraki adım olarak tasarlandı. 'Dünyanın önde gelen Japon piyanosu' olarak ün kazanan Grand piyanolar, konser salonları ve müzik kurumlarını onurlandırarak, olağanüstü netlik ve dinamik aralıkları ile evrensel müziği desteklemektedir.

SK-EX, profesyonel piyanistler tarafından sık sık Chopin, Tchaikovsky ve Rubenstein Uluslararası Piyano Yarışma’ları gibi prestijli etkinliklerde kullanılmak seçildi. Gerçekten muhteşem ses tonuyla ve olağanüstü duyarlı dokunuşuyla SK-EX, tek bir sözcükle ile eşsiz olarak tanımlanabilir.


Dokunuş
Gerçekçi Dokunuş ve Hareket: Responsive Hammer Compact II Keyboard Action
KDP110'un yeni Responsive Hammer Compact II Keyboard Action klavye mekanizması; dijital bir piyanonun, akustik bir Grand piyanonun ayırt edici dokunuşuna sahip olabilmeniz üzere geliştirildi. Oldukça beğenilen RH klavye mekanizması temel alınarak, yaysız teknolojisi ve dayanıklı yapısı ile pürüzsüz, doğal ve son derece klasik bir akustik piyano çalma deneyimine sahip olabilirsiniz.


Tuş Ağırlıkları
Akustik Piyanolara Ait Tuş Ağırlıkları
Tıpkı akustik piyanolarda daha ağır bas çekiçleri ve daha hafif tiz çekiçleri kullandığı gibi, RHCII klavye mekanizmasında da çalma aralığına uygun, derecelendirilmiş farklı çekiç ağırlıkları kullanılmaktadır. Bu tür detaylar, seçici bir piyanistin bile taleplerini karşılamak için hassas tuşe kontrolünü korurken, ayrıca yüksek tuşeli pasajlarda da daha fazla istikrar sağlamaktadır.


Üçlü Sensörlü Tuş Algılama
Responsive Hammer Compact II teknolojisi ile geliştirilmiş klavye, geliştirilmiş gerçeklik için üçlü sensör sistemini kullanmaktadır.

Eklenmiş olan üçüncü sensör, aynı tuşa tekrar basıldığında tuş duyarlılığını artırıyor ve pek çok dijital piyanoda bulunan geleneksel iki sensörlü klavye işlemcisinin aksine; basılan tek bir notayı, bir önceki notayı kaybetmeden kademeli olarak "katmanlı" hale gelmesini sağlıyor.

Kawai'e ait Responsive Hammer Compact II teknolojisi her tuşun kaldırılma hızını izlemektedir. Bu durum, karakteristik piyano seslerinin serbest bırakılmasını etkileyerek, staccato ve legato çalma arasında daha geniş bir ifade yelpazesi sunar.


Her Notada Doğru Karakter 88 Tuş Hassasiyeti:
Piyano hissiyatını ve tonunu, olağanüstü SK-EX ve EX Konser Grand piyanolarının zengin etkileyici seslerinden alan KDP110, birinci sınıf bir akustik piyanonun 88 tuşunun da Harmonic Imagining teknolojisi ile titizlikle analiz edilip, özenle kaydedilerek, dijital notalara en doğru şekilde yansıtılmıştır. Dolayısıyla, her bir tuşun verdiği notayı doğru kılmak, bu büyüklükteki akustik piyanoların eşsiz harmonik karakterini de korur. Böylece, KDP110 ile performans sergileyen bir konser sanatçısının herhangi bir tuşa basarken duyurduğu ses, orijinal akustik kaynağın sadık bir temsilidir.

Harmonic Imaging (HI) Teknolojisi
İyi bir piyano çalarken klavyeye uygulanan basınç miktarı, sadece üretilen sese değil aynı zamanda her bir notanın eşsiz ton özelliğini de etkilemektedir. Bu nedenle, Kawai SK-EX Grand piyanonun gerçekçi bir akustik yansımasını oluşturabilmek için, her bir tuş tek tek kaydedilmekle kalmamakta, ayrıca çeşitli tuş hassasiyet noktalarında (en düşük-en yüksek) belirli aralıklarla da kaydedilmektedir.

KDP110'da, klavye ve tüm dinamik aralıklar boyunca düzgün ve doğru ton geçişleri sağlamak için; Kawai'nin tescilli harmonik görüntüleme ses teknolojisi Harmonic Imagining kullanarak, oldukça ayrıntılı bir akustik portre sunmaktadır.


Gerçekçi Yankılanma
KDP110'un güçlü dijital efekt motoru sayesinde bir resital odasının, canlı sahnenin veya konser salonunun akustik ortamını dijital piyanolara yansıtan, ek yansıtma efektleri ile piyanonun temel sesleri daha da geliştirilir ve performanslar mükemmel bir şekilde hayata geçirilmektedir.

Sonuç; nefes kesen gerçekçilik, özgünlük sağlayan zengin ve canlı piyano tonu!


Bir Dijital Piyanonun Çeşitliliği: Uygunluk & Esneklik
Zarif KDP110, klasik klavye dokunuşunu ve zengin Grand piyano seslerini tamamlamak için çeşitli kullanışlı dijital fonksiyonlar da içermektedir. Farklı enstrüman sesleri, dahili ders şarkıları ve kontrol panelinden erişilebilen performans kaydetme ve oynatma özelliği, Bluetooth® ve USB işlevleri cihazın kolaylıkla diğer cihazlara bağlantı kurabilmesi gibi daha birçok özelliğe sahiptir.

Dahili Ders Fonksiyonu
KDP110'un kullanışlı ders fonksiyon özelliği sayesinde piyano çalışmak isteyen kullanıcılar Czerny, Burgmüller ve Beyer etüd koleksiyonunu kullanarak, klasik piyano çalışmasına veya popüler Alfred Temel Piyano ders kitaplarından zamana dayanan standartları öğrenmesine olanak tanır.

Her etüde veya şarkının sağ ve sol bölümleri, zamanlamayı ve ritmi iyileştirmeye yardımcı olan yerleşik metronom ve ayarlanabilir tempo kontrolleri ile ayrı ayrı uygulanabilir.


Ek Sesler ve Çalma Modları
Gerçekçi akustik piyano seslerini tamamlayan KDP110 ayrıca dijital piyanolar, organlar, harpsichord, vibraphone ve telli çalgılar gibi ek enstrüman sesleri seçenekleri de sunar.

İkili çalma modu ile yaratıcılığı ortaya çıkaracak daha karmaşık bir ses elde edebilmek için akustik piyano sesi ile telli çalgılar gibi birbirinden farklı iki ses türünün birlikte çalınmasına izin verir.


Üstün Kulaklık Deneyimi
KDP110'un Spatial Headphone Sound (SHS) teknolojisi, kulaklık ile dinlerken piyano sesinin derinliğini ve gerçekçiliğini arttırmaktadır. Piyano sesinin mekansal konumlandırılmasını ayarlayan üç farklı akustik ön ayarından birini seçebilir, bu sayede de uzun süreli çalımda işitsel yorgunluğunuzu azaltabilirsiniz.

Buna ek olarak, KDP110, optimize edilmiş bir dinleme deneyimi için çeşitli kulaklık türlerini (Açık, Yarı açık, Kapalı, Kulak İçi, Kanal vb.) seçmelerini de sağlamaktadır.


Grand Piyano Hissiyatlı Pedal Sistemi
Fiyat aralıkları göz önünde bulundurulduğunda KDP110'un en gerçekçi dijital piyanardan biri olma özelliğini güçlendiren Kawai Grand Piyano Hissiyatlı Pedal Sistemi'dir. Bu benzersiz özellik, KDP110'un akustik piyano benzeri özgünlüğünü daha da geliştirmek için bir Shigeru Kawai SK-EX model piyano pedallarının konumunu ve ağırlıklandırmasını kopyalayarak, yansıtmaktadır.

Bağlantı Seçenekleri
KDP110, bir USB-MIDI bağlantı noktası ve standart MIDI Giriş/Çıkış jakları ile kompozisyonları notalaştırabilmek için bir bilgisayara bağlanmasına veya synthesiser'lar ve çalışma istasyonları gibi diğer MIDI aygıtlarıyla bağlantı kurmasına izin vermektedir.

Dahası, çift kulaklık girişi sayesinde aynı anda öğretmen ve öğrencinin birlikte sessiz çalışmasını veya iki piyanistin aynı anda tek bir enstrüman kullanarak çalışmasını sağlamaktadır.


Entegre Bluetooth® Bağlantısı
USB-MIDI ve standart MIDI konektörlerine ek olarak KDP110, entegre Bluetooth MIDI teknolojisine sahiptir ve dijital piyanonun, desteklenen akıllı cihazlarla kablosuz olarak iletişim kurmasına izin verir.

Telefon, tablet veya dizüstü bilgisayarla eşleştirildikten sonra KDP110 sahipleri, cihazın işlevselliğini çeşitli eğitim, performans ve puanlama uygulamaları ile kolayca genişletebilir. Ayrı Kawai'nin Virtual Technician uygulaması, ek olarak bir adaptör veya kabloya ihtiyaç duymadan, dokunmatik arayüzden öğrenmeyi ve çeşitli akustik piyano karakteristiklerini ayarlamak için eğlenceli bir yol sağlamaktadır.


Enerji Tasarrufu
KDP110, önceki modellere kıyasla elektrik tüketimini %60'ın altına düşüren enerji verimliliği içeren bileşenleri kullanır. Ayrıca, cihazın isteğe bağlı güç tasarrufu özelliği, belirli bir hareketsizlik süresinin ardından piyanoyu otomatik olarak kapatarak, gereksiz enerji kullanımını önleyebilmektedir.​
Güvenilir alışveriş için; www.izmirmuzik.com.tr 
 

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Kawai KDP110W Beyaz Dijital Duvar Piyanosu

  • Markalar Kawai
  • Ürün Kodu: KDP110W
  • Stok Durumu: Stokta var
  • 5.200,00₺


Benzer Ürünler

Etiketler: kawai, KDP110W, Beyaz piyano, 110, piyano, konsol, dijital, dijital piyano, kawai bayi, izmir, müzik, hatay, antakya, iskenderun, samandağ, adana, gaziantep, osmaniye, kilis

KDP110 ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER
Keyboard 88 Tuş
Mekanizma Responsive Hammer Compact II (RHC II)
Ses Kaynağı Harmonic Imaging™ Sound Technology, 88-Key Sampling